Шовковський Олександр Володимирович

Дата народження: 2 січня 1975 року
Знак зодіаку: Козоріг
Місце народження: місто Київ

Олександр Володимирович Шовковський грає за Динамо Київ з 1993, а також є воротарем збірної України. Виступав на Чемпіонаті світу 2006.

У 1982 році почав займатися футболом при ЖЕКівській команді «Чайка» (тренер Матієнко Григорій Сергієвич). У 1983 переходить з «Чайки» в ДЮСШ «Динамо» (тренер Чубаров Олександр Федорович). В 1985 році, після приходу тренера Крощенка Анатолія Миколайовича став воротарем і капітаном дитячої команди «Динамо». В 1992 році, з грудня почав грати в професійній команді «Динамо-2», а з грудня 1993 грає в професійній команді «Динамо».

В чемпіонаті України Олександр дебютував 6 березня 1994 р. у матчі з «Кременем» («Динамо» — «Кремінь» — 1:1), а у ЛЧ — 10 серпня 1994 р. («Сількеборг» — «Динамо» — 0:0). Дебют у національній збірній України відбувся 13 листопада 1994 р. (Україна — Естонія −3:0).

Шовковський є випускником футбольної академії «Динамо» Київ. З підліткового віку і до сьогодні Олександр Шовковський грав лише за один клуб. Після просування від одного віку молодіжної збірної групи в іншу, цей талановитий молодий воротар пробився в перший склад «Динамо». Наступного року він вже був викликаний до національної футбольної команди України.

Протягом більшої половини своєї кар’єри він був першим воротарем в «Динамо», за винятком кількох коротких періодів, коли він був травмований. Слава хорошого воротаря прийшла до нього після того, як він почав часто відбивати пенальті, що зробило його популярним в ЗМІ та серед любителів футболу.

Шовковський був першим воротарем збірної на ЧС-2006. Примітно, що він відбив два післяматчеві пенальті в грі проти Швейцарії і допоміг збірній вийти до чвертьфіналу, ставши єдиним воротарем в історії чемпіонатів світу який не пропустив жодного м’яча в серії післяматчевих пенальті.

У 2008 році Олександр був визнаний гравцем турніру «Кубок Першого каналу» в Ізраїлі, який «Динамо» виграло, в фіналі перегравши «Шахтар» Донецьк.